10 способів економії на комунальних послугах

В недалекому минулому проблеми економії послуг в будинку хвилювали далеко не всіх, зокрема, економію пропагували захисники навколишнього середовища, так як надмірне споживання тієї ж електроенергії негативно позначається на екологічній обстановці. Але часи змінюються, і разом з економічною кризою прийшло і різке підвищення цін абсолютно на всі комунальні послуги. Тому зараз неможливо знайти людину, яка хоча б раз не цікавилась способами зниження споживання води, електрики, газу і т.д. У даній статті ми пропонуємо вашій увазі 10 ефективних методів заощадити на послугах в будинку.

  1. Одним з найбільш ефективних способів заощадити електроенергію є зміна ламп розжарювання на спеціальні енергозберігаючі лампочки. Вони бувають як люмінесцентними, так і світлодіодними. Подібна заміна допоможе вам скоротити витрату електрики в середньому в 9 разів. Ще однією перевагою енергозберігаючих ламп є їх тривалий експлуатаційний період – вони працюю в вісім разів довше в порівнянні зі звичайними лампами.
  2. Всім відома економічність душа на відміну від ванни, але витрата води можна заощадити ще більше за допомогою спеціальної душевої лійки. Головною перевагою є те, що для людини залишається непомітна зміна напору і водного потоку. Це можливо завдяки тому, що насадка, випускаючи воду, змішує її з повітрям, що дозволяє створити враження, ніби ви стоїте під душем з максимальним напором, хоча в цей же час ви будете витрачати набагато менше води, ніж раніше.
  3. Для економії опалення в будинку радимо вам встановити спеціальні регулятори температури. Ці девайси допоможуть підтримувати комфортний температурний режим і практично в два рази скоротити споживання електрики. Їх функціонування ґрунтується на принципі раціонального споживання електроенергії в різний час: якщо в будинку знаходяться люди, програматор підтримує необхідну, комфортну для вас температуру; коли ж в будинку нікого немає – девайс знижує температурний режим, тим самим заощаджуючи витрати тепла.
  4. Ще одним способом зменшити споживання води в житловому будинку є установка економних туалетів. Практично 35% споживаної води йде на змив туалету, і якщо ви використовуєте звичайне обладнання, тоді в день витрачається близько 15 літрів води. Проте, для якісного змиву необхідно лише п’ять літрів. Спеціальні економні туалети допоможуть знизити витрату води у ванних кімнатах в три рази. Їх конструкція обладнана двома кнопками різних розмірів, які регулюють кількість води, що подається, що допомагає заощадити дві третини води при змиві.
  5. Купуючи нове електротехнічне обладнання, завжди переглядайте клас енергетичної ефективності приладу. Наприклад, клас холодильника А ++ дозволяє заощадити на 30% більше електрики, ніж аналогічна модель з класом B.
  6. Бажаючи попити чаю, ми нагріваємо воду в чайнику, тим самим витрачаючи величезну кількість енергії і втрачаючи невикористану воду. З подібними витратами може впоратися інноваційний екологічний чайник, внутрішня конструкція якого обладнана двома різними водними резервуарами: один з них заповнюється повністю, і при нагріванні в другий подається саме та кількість води, яку вам потрібно закип’ятити (регулюючи подається воду в діапазоні від 1 до 8 чашок ). Такий підхід допоможе вам істотно заощадити витрата води. Ще однією перевагою екологічного чайника є висока швидкість кип’ятіння, в залежності від обраної кількості чашок. Таким чином, ви скоротите і споживання електрики – аж до 30%. Тому якщо ви часто заливаєте чайник повністю, але потім не використовуєте всю кіп’ячену воду, ви дійсно зможете заощадити, перейшовши на експлуатацію подібного девайса.
  7. Найбільш неекономним з точки зору електроенергії є холодильник. Щоб забезпечити йому максимально економне функціонування, холодильник слід періодично піддавати розморожуванню. Також холодильник протипоказано розміщувати на короткій дистанції з обладнанням, яке виділяє тепло, зокрема це стосується опалювальних приладів. Для економної роботи холодильника потрібно організувати постійну природну вентиляцію з боку задньої стінки, адже саме ця частина виділяє тепло. Тому краще утриматися від того, щоб засунути холодильник в якийсь закритий кут.
  8. Істотно заощадити споживання води можна за допомогою правильного підбору пральної машинки. Головна різниця всіх моделей полягає в кількості використовуваної при пранні води. Найбільш оптимальні пристрої використовують 32 літри води, в той час як існують моделі, які застосовують води вдвічі більше оптимального. Тому перш ніж придбати пральну машину, звертайте увагу на її продуктивність, щоб не купити додому «монстра», що поглинає за одне прання 72 літри води. Пральні машинки потрібно використовувати з максимальним навантаженням, по можливості не застосовуючи режим додаткового полоскання, так як ви витратите ще більше води, ніж при стандартному пранні.
  9. Установка спеціальних кранів також допоможе заощадити споживання води. Аератор, встановлюваний на змішувач, знижує витрату до 80%. Змішувач, обладнаний термостатом, зменшує споживання за рахунок спеціальних блокаторів, які блокують витікання води, яка не була нагріта до необхідної температури. Такі блокатори дозволяють заощадити кілька літрів води за одне відкриття крану. І ще однією найбільш ефективною альтернативою є сенсорні змішувачі, активуються лише тоді, коли до крану наближені руки.
  10. Якщо ви проживаєте в приватному будинку, рекомендуємо вам обзавестися системою збору дощової води. Подібні установки акумулюють дощову воду, зберігають її і після дають змогу використовувати її для робочої експлуатації в будинку: наприклад, для промивання туалетів або поливу саду.

Ввівши в свій побут хоча б кілька вищевказаних варіантів економії послуг, ви і ваш гаманець в найкоротші терміни відчуєте істотну різницю в оплаті витрат на воду, електроенергію та опалення.

Share on facebook
Facebook
Share on skype
Skype
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email